Протидія тероризму і екстримізму

StopTerrorism

Тероризм як політичне та правове явище сягає своїм корінням сивої давнини. Нажаль, злочинці й далі продовжують досягати своїх цілей, вчиняючи злочинні дії, які за міжнародним та національним законодавством визнані як терористичні. Тероризм не має кордонів та є загальнолюдським лихом.

Згідно із законодавством України терористичною визнається діяльність, яка охоплює:

  • планування, організацію, підготовку та реалізацію терористичних актів;
  • підбурювання до вчинення терористичних актів, насильства над фізичними особами або організаціями, знищення матеріальних об’єктів у терористичних цілях;
  • організацію незаконних збройних формувань, злочинних груп або злочинних організацій, організованих злочинних груп для вчинення терористичних актів, а також участь у таких актах;
  • вербування, озброєння, підготовку та використання терористів;
  • пропагування та поширення ідеології тероризму;
  • фінансування завідомо терористичних груп (організацій) та інше сприяння їм.

У 1934 році після вбивства в Марселі короля Югославії Олександра Карагеоргійовича та французького міністра закордонних справ Луї-Жана Барту, а особливо міністра внутрішніх справ Польщі Броніслава Перацького, Польща виступила до Ліги Націй з вимогою застосувати міжнародні санкції проти тероризму. Йшлося, насамперед, про ненадання політичного притулку емігрантам.

Однією з перших, 29 квітня 1958 року, була укладена багатостороння Женевська конвенція про відкрите море, яка містила низку статей про боротьбу з тероризмом у відкритому морі – піратством.

6 грудня 1970 року була укладена Гаазька конвенція про боротьбу з незаконним захопленням повітряних суден, а 23 вересня 1971 року була укладена Монреальська конвенція про боротьбу з незаконними діями, спрямованими проти цивільної авіації, які регламентують співробітництво держав у боротьбі проти терористичних актів, що загрожують одному з найуразливіших засобів пересування.

З 1973 року при Організації Об'єднаних Націй діє спеціальний комітет з тероризму, який працює, в основному, у трьох напрямках:

  1. вироблення та узгодження правових норм; підготовка міжнародних договорів і конвенцій;
  2. виявлення та вивчення причин, що породжують тероризм;
  3. розробка заходів боротьби з тероризмом.

14 грудня 1973 року була прийнята Конвенція про запобігання і покарання злочинів проти осіб, що користуються міжнародним захистом, у тому числі дипломатичних агентів.

26 січня 1977 року в Страсбурзі після детального обговорення питання в органах Ради Європи, була підписана Конвенція про боротьбу з тероризмом.

У 1999 р. була прийнята Міжнародна конвенція про боротьбу з фінансуванням тероризму. Згідно зі ст. 8 Конвенції «кожна держава застосовує для цілей можливої конфіскації відповідно до принципів внутрішнього права заходи для того, щоб визначити, виявити, заблокувати або арештувати будь-які кошти, що використовуються або виділені з метою вчинення злочинів, які входять у сферу дії Конвенції, а також кошти, отримані в результаті таких злочинів.

У рамках Конвенції були розроблені практичні заходи зі створення ефективної системи контролю за фінансовими потоками як на міжнародному, так і на внутрішньодержавному рівнях. Про пріоритетність такого напряму міжнародного співробітництва у боротьбі з тероризмом свідчить Резолюція 1373, прийнята Радою Безпеки ООН 28 вересня 2001 р. на 4385-му засіданні, яка серед основних заходів протидії тероризму визначила спільні дії з ліквідації його фінансових потоків.

5 березня 2019 року своїм Указом №-53/2019 Президент України затвердив Концепцію боротьби з тероризмом в Україні.

Корисна інформація

Тероризм як злочинне явище: еволюція та заходи запобігання

Правові аспекти попередження та запобігання внутрішньодержавному тероризму при забезпеченні національної безпеки України

Актуальні питання боротьби з тероризмом в Україні в сучасних умовах

«Іноземний досвід протидії тероризму: висновки для України». Аналітична записка

Поради, як діяти в екстремальних ситуаціях

Про будь-які факти прибуття та перебування в регіоні підозрілих осіб, наміри здійснення терористичної, диверсійної чи розвідувально-підривної діяльності можна повідомити:

  • на електронну скриньку Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • на цілодобовий безкоштовний телефон довіри Служби безпеки України +380 80 050 1482
Новини з виховної роботи
Виховний захід «Круглий стіл»
20241127

Комісія МОВИ та ЛІТЕРАТУРИ щороку проводить такий захід як ...

Олімпіада з освітнього компонента «Соціологія»
20241121

21.11.24 викладачем вищої категорії Воронцовою В. О. проведено ...

Година спілкування «Вплив ЗМІ на здоров'я людини»
20241104

30.10.24 відбувся пізнавальний захід «Вплив ЗМІ на здоров'я людини» за участі представників адміністрації, викладачів, здобувачів освіти циклової комісії економічних дисциплін ...

Виховний захід, присвячений Дню української писемності та мови
20241029 pusemnist

27 жовтня в нашій країні відзначають День української писемності та мови.

Виховний захід до Дня захисників і захисниць України
20241002

01 жовтня в коледжі відбувся виховний захід до ...