З 11 по 14 жовтня 2019 р. більше 40 студентів спеціальності «Готельно-ресторанна справа» разом з викладачами Федіною В.М., Буробіною О.М., Бембель Н.Л., Щіровою О.С. та Круговою В.М. продовжили знайомство з природними та антропогенними туристичними ресурсами нашої країни. Цього разу мандрували за маршрутом Київ - Камянець-Подільський – Чернівці – Хотин - Хмельницький. Екскурсійна програма була розрахована на чотири дні.
Першого дня відбулася оглядова прогулянка Києвом яка розпочалася від Золотих воріт – центрального входу до столиці за часів Ярослава Мудрого.
Потім студенти побачили помпезний Український дім, Маріїнський палац – церемоніальну резиденцією Президента України, будівлю Верховної Ради України, будинок Кабінету Міністрів України та будинок з химерами.
Студенти відвідали Києво-Печерську Лавру - один із найбільших християнських центрів-святинь країни внесений до переліку Світової спадщини ЮНЕСКО.
Продовжили свій шлях вулицею Інститутською та опинилися на майдані Незалежності – головній площі міста Києва.
Ввечері відвідали пішохідно-велосипедний «скляний» міст який з’єднує парк «Володимирська гірка» з аркою Дружби народів.
Другого дня була запланована оглядова пішохідна екскурсія містом Кам'янець-Подільській. Місто вразило своєю старовиною. Студенти відвідали старовинну фортецю XII-XVIII ст., побачили «Замковий (Турецький)» міст занесений до книги «Рекордів України», Дністровський каньйон та найвищій міст України який є популярним серед фанатів екстремальних видів туризму.
Потім екскурсійна група попрямувала до печери «Кришталева» яка розташована на околиці села Кривче на Тернопільщині. Відвідування печери залишило у студентів незабутні враження оскільки вхід до печери розташований високо над землею. Особливістю печери «Кришталева» є те, що в ній спостерігається підвищена іонізація повітря й практично відсутні бактерії. Але головною родзинкою підземних залів, звісно, є незвичайні природні дива.
Третій туристичний день був присвячений знайомству з містом Чернівці відомого як «Маленький Париж у Карпатах». Студенти побачили чотири головні площі міста, Кафедральний собор та багато інших архітектурних та історичних пам'яток. Пройшлися головною вулицею міста ім. О.Кобилянської.
Студенти помітили у місті багато різноманітних готелів наявність яких свідчить про перспективність розвитку туристичної індустрії України та необхідність у висококваліфікованих фахівцях «Сфери обслуговування», яких ми до речі й готуємо у коледжі.
Продовження екскурсії було по головному корпусу Чернівецького Національного університету - колишньої резиденції митрополитів Буковини і Далмації (архітектурний пам'ятник ХIХ ст.). Цей унікальний об'єкт включено до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Після Чернівців вирушили до старовинної Хотинської фортеці XIII-XVIII ст., - однієї із «7 див України», місця основних військових дій Хотинської війни (1621р.). Мури заввишки 40 м, колодязі глибиною 65м та панорама на пагорби Дністра зачарували своєю красою.
Із чудовим настроєм, незабутніми враженнями та безцінним досвідом від подорожі попрямували до міста Хмельницький звідки й вирушили потягом додому.
Фото та відео матеріали зібрані під час подорожі можна використовувати під час опанування дисциплін професійного спрямування на спеціальності «Готельно-ресторанна справа».