27 листопада 2024 року студенти спеціальності Агрономія та викладачі циклової комісії промислового квітництва взяли участь у Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції «Сучасні технології в рослинництві», присвяченій 150-річчю з дня народження видатного вітчизняного вченого-рослинника Рожественського Бориса Миколайовича, що була організована Інститутом рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН України (м. Харків).
Студенти прослухали доповіді вчених цієї установи та інших наукових установ України й закордону, а також вищих навчальних закладів аграрного напрямку. Основними тематичними напрямами заходу стали: новітні технології в рослинництві, сучасні досягнення та інноваційні методи в селекції та насінництві, генетичні ресурси рослин, фізіологія, біохімія та біотехнологія рослин, адаптивність польових культур до біо- та абіотичних чинників в умовах трансформації клімату, захист і карантин рослин.
Здобувачі дізнались про науковий шлях академіка Б.М. Рожественського та його вклад у становлення відділу рослинництва та сортовивчення, про сучасні аспекти технології вирощування пшениці озимої, азотфіксуючу здатність адаптивних сортів сої залежно від інокуляції та підживлень біопрепаратами в умовах трансформації клімату, як впливає обробка зернівок пшениці мелатоніном на їх проростання за умов осмотичних стресів, які є ефективні способи стерилізації насіння чорнушки дамаської для введення в культуру in vitro, які були створені сорти харчового ячменю в Інституті рослинництва ім. В.Я. Юр’єва. Також познайомились з системою насінництва гібридів жита озимого в Україні, з результатами оцінки вмісту кадмію в насінні льону, що були вирощені в західній Канаді та колекціями цінних зразків сільськогосподарських культур Національного генбанку рослин України.
Такого формату заходи дають можливість поглибити здобувачам спеціальності Агрономія знання з таких спеціальних дисциплін як ботаніка, селекція і насінництво рослин, землеробство з основами ґрунтознавства, вчать як правильно оформити науковий виступ та мовної практики з доповідачами з інших країн.