Профільні стажування педагогічних працівників - Всеукраїнська ботанічна кваліфікаційна нарада за напрямом: «Відновлення рослинності після війни: надії та ризики»

20240925

25 -26 вересня 2024.р. в м. Києві викладач біології другої кваліфікаційної категорії ВСП Житлово-комунального фахового коледжу ім.О.М. Бекетова Бондаренко В.М. взяла участь у профільному  стажуванні педагогічних працівників – Всеукраїнській ботанічній кваліфікаційній нараді за напрямом: «Відновлення рослинності після війни: надії та ризики».

Організаторами були  Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді МОН України, Національний ботанічний сад імені М.М. Гришка НАН України, Ботанічний сад імені академіка Олександра Фоміна Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Учасниками заходу стали 46 освітян, які представляли 13 регіонів України, а саме: Рівненської, Харківської, Київської, Черкаської, Дніпропетровської, Полтавської, Житомирської, Одеської, Чернігівської, Донецької, Луганської, Миколаївської областей та м. Києва.

Захід проводився із метою представлення основних напрямів наукових досліджень в галузі  інтродукції та акліматизації рослин, збереження генофонду ендемічних, реліктових, рідкісних та зникаючих видів, що проводяться в НБС НАН України та Ботанічного саду імені академіка Олександра Фоміна Київського національного університету імені Тараса Шевченка; обговорення питання залучення молоді до науки; визначення стратегічних напрямів щодо забезпечення профільної еколого-натуралістичної та біологічної позашкільної освіти.

З вітальним словом виступили:

Заіменко Наталія Василівна, директор Національного ботанічного саду імені М.М. Гришка НАН України,  член-кореспондент НАН України, доктор біологічних наук, професор;

Вербицький Володимир Валентинович, директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України, академік Національної академії наук вищої освіти, доктор педагогічних наук, професор.

Гайдаржи Марина Миколаївна, директор Ботанічного саду ім. академіка О.В. Фоміна, доктор біологічних наук

Із доповідями виступили:

Рахметов Джамал Бахлулович, заступник директора з наукової роботи (інноваційний розвиток) Національного ботанічного саду імені М.М. Гришка НАН України, член-кореспондент НАН України, доктор сільськогосподарських наук., професор (співавтори: Заіменко Наталія Василівна, Гапоненко Микола Борисович, Шумик Микола Іванович)

«Національний ботанічний сад імені М.М. Гришка НАНУ – зелена скарбниця України: збагачення, збереження та перспективи використання фіторізноманіття для повоєнного відновлення рослинності»

Жемойда Віталій Леонідович, професор  кафедри генетики, селекції й насінництва ім. проф. М.О. Зеленського Національного університету біоресурсів та природокористування України

«Генетичне та сортове біорізноманіття – основа безпеки нації»

Заболуєв Віктор Олексійович, професор, доктор сільськогосподарських наук, завідувач кафедри ґрунтознавства та охорони ґрунтів ім.проф.М.К.Шикули Національного університету біоресурсів та природокористування України

«Відновлення родючості ґрунту в Україні після воєнних дій»

Під час наради ознайомилися із новими практиками озеленення для повоєнного відновлення території України, презентованими науковими співробітниками Національного ботанічного саду імені М.М. Гришка НАН України та Ботанічного саду імені академіка Олександра Фоміна Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Були проведені:

- науково-практичні екскурсії: по колекційно-експозиційних та етноботанічних ділянках НБС («Пори року», «Корейський традиційний сад», «Індонезійський сад», «Тібетський сад» тощо); «Досвід збереження рідкісних рослин природної флори в НБС імені М.М.Гришка»; «Нові культури для біологічної, екологічної та продовольчої безпеки України»;

- науково-пізнавальний практикум на базі  Ботанічного саду ім. академіка О.В. Фоміна.

Відбулась презентація Всеукраїнського конкурсу проєктів озеленення «Культура домівки», який НЕНЦ та Національний ботанічний сад імені М.М. Гришка НАН України запроваджують у новому навчальному році серед закладів освіти.

Учасники стажувань отримали кваліфікаційний сертифікат.

За підсумками Всеукраїнської ботанічної кваліфікаційної наради було прийнято наступний проєкт рішень:

1.Презентувати у своїй установі, навчальному закладі  Всеукраїнський конкурс проєктів озеленення «Культура домівки», який НЕНЦ та Національний ботанічний сад імені М.М. Гришка НАН України запроваджують у новому навчальному році серед закладів освіти.

2. На базі Національного ботанічного саду імені М.М. Гришка НАН України та Ботанічного саду імені академіка Олександра Фоміна Київського національного університету імені Тараса Шевченка проводити щорічно курси підвищення кваліфікації для здобувачів профільної освіти з флористики та дизайну.

3.Проведення на базі Національного університету біоресурсів та природокористування України стажування для викладачів вищої та фахової передвищої освіти спеціальності Агрономія.(м.Київ).

4.Складання угод за згодою обох сторін (навчального закладу і Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України) на проведення різних наукових проєктів і навчальних практик здобувачів з метою забезпечення профільної еколого-натуралістичної та біологічної освіти (м.Київ).

Адміністрація ВСП Житлово-комунального фахового коледжу Харківського національного університету міського господарства ім. О.М. Бекетова щиро дякує адміністрації та науковим співробітникам Національного ботанічного саду імені М.М. Гришка НАН України, Ботанічного саду імені академіка Олександра Фоміна Київського національного університету імені Тараса Шевченка за запрошення, організацію та змістовне наповнення Всеукраїнської ботанічної кваліфікаційної наради.

20240925